ŞİRKET PROFİLİ

Sismak, uluslararası standartlarında “Direksiyon kutusu” üretmek amacıyla 1980 yılında kuruldu. Daha o yıllarda, “direksiyon kutularının araçlara ve dolaylı olarak insan hayatına yön verdiğinin bilinciyle” üretim gerçekleştirmeyi ana ilke olarak benimseyen Sismak, yenileme pazarı ve OEM müşterilerine daima yüksek kalitede ürünler sundu.

Yıllar içerisinde bu ana ilkesinden ödün vermeden üretimini sürdüren Sismak, istikrarlı bir büyüme de sağladı ve ülke ekonomisine katkısını artırarak sürdürdü. Tüm bunların doğal sonucu olarak Sismak’a duyulan sektörel güven artarken Sismak, kısa sürede adının daha büyük kitleler tarafından duyulmasını sağladı ve ülkemizin köklü markalarından biri oldu.

Sismak, Türkiye'nin ikinci büyük ihracat limanının bulunduğu, lojistik ve altyapı imkanlarıyla avantajlar sağlayan İzmir’de üretimini sürdürürken, tesisini 10.000 m2 alan üzerinde kurulu 6500 m2'lik kapalı alana genişletti. Bugün uluslararası kalite standartlarına sahip tesisinde faaliyetlerini sürdüren Sismak, her biri konusunda uzman geniş bir “insan kaynağı” da oluşturmayı başardı.

Elbette insana verdiği önemi, faaliyetlerinin başköşesine koyan bir firmanın yalnızca Türkiye ile sınırlı kalması düşünülemezdi. Pazarlama faaliyetlerini 4 kıtaya ve 30 ülkeye genişleten Sismak, bu kadar geniş bir coğrafyaya ürün ve hizmet sunmanın doğal sonucu olarak, 2010-2015 döneminde ürün çeşitliliğini ve üretim miktarlarını hızla arttırdı.

Sismak bugün çalışanlarından tedarikçilerine, bayilerinden son kullanıcılarına, işbirliği yaptığı her kesim için “değer yaratan” bir kuruluş olmanın haklı gururunu taşıyor.

“Değişim; Gelişimin En Önemli Parçasıdır” ilkesiyle faaliyetlerini sürdüren Sismak, 2016 yılında yenilenen logosu ve “Hayata Yön Ver” sloganı ile üretmeye ve gelişmeye devam ediyor.